Öğretmene Yapılan Yumruklu Saldırı Protesto Edildi

Cengiz ÇOBAN-İsa ALMAÇAYIR/İSTANBUL,ÜMRANİYE’DE bir lisede kız kardeşinin sınıfta kalmasının ardından okul idaresiyle konuşmaya giden ağabeyin, öğretmenler odasındaki öğretmene yaptığı yumruklu saldırı protesto edildi. Okul önünde toplanan öğretmen veli ve sendika temsilcileri, “Bizlere uygulanan şiddete en ağır cezaların verilmesini talep ediyor, artık ‘Yeter’ diyoruz” cümleleriyle tepkilerini dile getirdi. Basın açıklamasına yumruklu saldırıya uğrayan öğretmen Vedat Kömür de katıldı.

Olay dün Ümraniye’deki 30 Ağustos Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaşandı. İddiaya göre 9. sınıfta eğitim gören kız kardeşinin sınıfta kaldığını öğrenen ağabey İbrahim Durmaz, öğretmenler odasında Vedat Kömür ve Orhan Bozkurt ile tartışmaya başladı. Tartışma sırasında Durmaz öğretmen Vedat Kömür’e yumrukla saldırdı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan İbrahim Durmaz, emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirildi. Şüpheli, ‘Kasten yaralama’ ve ‘Görevli memura mukavemet’ suçlarından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yumruklu saldırı sendikaların oluşturduğu grup, öğretmenler ve veliler tarafından olayın yaşandığı okul önünde protesto edildi. “Öğretmene şiddeti lanetliyoruz” yazılı pankart açan grup “Çalışırken ölmek istemiyoruz”,”Öğretmene uzanan eller kırılsın”, “Öğretmene şiddete hayır” sloganları attı.

“ARAYA GİRMEYE ÇALIŞAN DİĞER ÖĞRETMENLERE DE YUMRUK ATTI”

“ARTIK ‘YETER’ DİYORUZ”

Açıklamasını sürdüren Kadir Toruş, “Bugün Vedat öğretmenimize yapılan saldırının benzeri başka bir gün bir başka arkadaşımıza yapılacak. Bunun durdurulması için yetkili makamlardan acilen önlem almalarını şiddetle talep ediyoruz. Biaz bugün eğitim sendikaları ve eğitim emekçileri olarak, öğretmene her türlü şiddet eyleminin karşısında duracağımızı ve tepkimizi demokratik yollarla ortaya koyacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz. Bizlere uygulanan şiddete en ağır cezaların verilmesini talep ediyor artık ‘Yeter’ diyoruz ” şeklinde konuştu. Öğretmenler ve sendika üyeleri alkışlarla basın açıklamasına destek verdi. Yumruklu saldırıya uğrayan öğretmen Vedat Kömür de basın açıklamasına destek verdi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir